Kompetences centriem no ERAF pieejami 25 miljoni eiro

Uz ERAF līdzfinansējumu komersantu konkurētspējas paaugstināšanai, veicinot pētniecības un rūpniecības sektora sadarbību, varēs pretendēt kompetences centri – sabiedrības ar ierobežotu atbildību vai biedrības, kas apvieno vismaz piecus savstarpēji nesaistītus nozares komersantus vai atzītas lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības.

Kompetences centri ar ERAF atbalstu koordinēs pētniecības projektus - veicinās sadarbību gan vietējā, gan starptautiskā līmenī, tīklošanos, informācijas un zināšanu apmaiņu, tādējādi attīstot jaunus vai būtiski uzlabo esošos produktus un tehnoloģijas viedās specializācijas jomās.
Atbalstu kompetences centros varēs saņemt mazie, vidējie un lielie komersanti, kas attīsta produktus un tehnoloģijas viedās specializācijas jomās, kā arī pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijas. Paredzēts, ka 35 komersanti projektu īstenošanai līdz 2018. gada nogalei varēs saņemt atbalstu granta veidā.
Kompetences centru izveide paredzēta šādās jomās:zināšanu ietilpīga bioekonomika – inovatīvi risinājumi mežsaimniecībā un kokapstrādē;
  • zināšanu ietilpīga bioekonomika – inovatīvi risinājumi lauksaimniecībā un pārtikas ražošanā; biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, biofarmācija un biotehnoloģijas;
  • viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas – viedie materiāli;
  • viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas – modernas ražošanas tehnoloģijas un inženiersistēmas;
  • informācijas un komunikāciju tehnoloģijas – aparātbūve (elektronika);
  • informācijas un komunikāciju tehnoloģijas – informācijas un komunikāciju tehnoloģijas; viedā enerģētika.
Pasākuma pirmās, otrās un ceturtās kārtas ietvaros plānotais kopējais attiecināmais finansējums ir 65 125 000 eiro, tai skaitā ERAF finansējums – 52 300 000 eiro.
Otrajā projektu atlases kārtā, kur projektu iesniegumus var iesniegt no š.g. 14. marta līdz 16. maijam, kompetences centriem ir pieejams ERAF finansējums 25 650 000 eiro apmērā.
Potenciālie projektu iesniedzēji ir aicināti pieteikties informatīvam semināram CFLA organizētam semināram š.g. 30. martā. Tajā piedalīsies arī pārstāvji no Ekonomikas ministrijas.
Plašāku informāciju par projektu iesniegumu atlasi sniedz CFLA Projektu atlases nodaļas speciālisti (tālr. 26017756).
ERAF atbalsts kompetences centriem projektu īstenošanai paredzēts plānošanas dokumenta - Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privātā sektora investīcijas P&A" 1.2.1.1. pasākuma "Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros" otrās atlases kārtas ietvaros.
Informācija par visām CFLA izsludinātajām atlasēm pieejama CFLA mājaslapā:http://cfla.gov.lv/lv/es-fondi-2014-2020/izsludinatas-atlases .

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien